سایت مجله فرهنگی وبلایت
کشف پیکر شهید گمنام با پیراهن فوتبال

کشف پیکر شهدای گمنام، با پیراهن دو تیم پرطرفدار فوتبال پایتخت

دو ماه پیش پیکر یکی از این شهدا با پیراهن باشگاه ورزشی استقلال پیدا شده بود و حالا در تفحص اخیر، شهید گمنام دیگری با پیراهن ورزشی پرسپولیس پیدا شده است.

یکشنبه 27 آذر 1401

کتابخانه روستا

فراخوان پایگاه نذر کتاب در کشور

اینجا کتاب های اضافی تان به جای خمیر شدن به دست کتابخوان های واقعی می رسد! پایگاه نذر و اهدای کتاب در جدیدترین فراخوان خود از مردم  خواست کتاب های بدون استفاده شان را به کتابخانه محمد ولی کمینه در استان گلستان، هدیه کنند. پایگاه نذر و هدیه کتاب، مجموعه ای در فرهنگسرای اندیشه است […]

یکشنبه 20 آذر 1401

ثبت جهانی یلدا

آیین یلدا پس از هفت سال پیگیری به همراه ترکمن دوزی و عود نوازی ثبت جهانی شدند

شب یلدا، سوزن دوزی ترکمن و هنر ساختن و نواختن عود در یونسکو ثبت جهانی شد. خبر خوب اینکه: سه نمونه از میراث فرهنگی ناملموس ایران یعنی آئین شب یلدا، هنر سوزن دوزی ترکمن و نیز ساختن و نواختن عود در کمیته بین الدولی پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد. سوزن دوزی ترکمن به […]

یکشنبه 13 آذر 1401

مجوز «گردشگر کشاورزی» صادر می‌شود

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد: دستورالعمل اجرایی نحوه صدور مجوز «گردشگری کشاورزی» در مسیر ابلاغ و اجرایی شدن قرار گرفت.

یکشنبه 24 مهر 1401

اولین نورگیری رصدخانه ملی در اواخر شهریور

مجله فرهنگی وبلایت به گزارش خبرگزاری ایسنا : اولین نورگیری رصدخانه ملی در اواخر شهریورانجام می شود.رصدخانه ملی به عنوان یکی از طرح‌های کلان ملی پس از سال‌ها تلاش و سرمایه‌گذاری به پله آخر نزدیک می‌شود . رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری از آغاز اولین نورگیری رصدخانه ملی خبر داد.

یکشنبه 01 تیر 1399

جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم در موزه ملک

جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم در بزرگترین موقوفه فرهنگی ایران

مجله فرهنگی وبلایت به نقل از روبط عمومی موزه ملی ملک :مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک اعلام کرد : دوازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری «ماه هشتم» در دهه کرامت برگزار می‌شود. این موزه بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران است.

شنبه 31 خرداد 1399

مالکیت بناهای تاریخی

سایه نظرات شخصی بر نفاست آثار ؛ مالکیت قطعی ۱۵۹ بنا

مدیرعامل صندوق احیای بناهای تاریخی اعلام کرد:  از ۷۵۴ بنای تاریخی که این صندوق اذن واگذاری آنها را به بخش غیردولتی دارد، مالکیت قطعی ۱۵۹ بنا محرز شده و عدم نفاست ۲۶۹ بنای مصوب هیات وزیران نیز تایید شده است.

پنجشنبه 29 خرداد 1399

مدرسه صنایع دستی

افتتاح سومین مدرسه صنایع‌دستی تهران

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: سومین مدرسه صنایع‌دستی استان تهران همزمان با هفته صنایع دستی با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران روز دوشنبه (۲۶ خردادماه) در فرهنگسرای سرو واقع در بوستان ساعی افتتاح می‌شود.

یکشنبه 25 خرداد 1399

تخریب زیستگاه یوز آسیایی

در جستجوی راه نجاتی برای یوز آسیایی؛تخریب زیستگاه یوز را تهدید می‌کند

یوز آسیایی که به عقیده بسیاری از کارشناسان محیط زیست کمتر از ۵۰ قلاده از آن در جهان وجود دارد، گونه نادری است که این روزها بسیار جدی‌تر در مسیر انقراض گام گذاشته است.

سه شنبه 20 خرداد 1399

نرم افزار چلچراغ شهدای گیلان را معرفی می‌کند

رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان گفت: زندگینامه، عکس، خاطرات، دلنوشته و فیلم ۴۴ شهید دوران دفاع مقدس گیلان را در یک نرم افزار جمع آوری کردیم.

یکشنبه 18 خرداد 1399

آلبوم ردیف نوازی میرزا عبدالله

ردیف نوازی میرزاعبدالله بین‌المللی شد

مجموعه «ردیف نوازی» ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی برومند با نوازندگی تار حسین علیزاده در قالب هفت آلبوم در فروشگاه‌های دیجیتالی معتبر جهان عرضه شد. این اتفاق ۲۸ پس از اولین انتشار روی داده است.

شنبه 17 خرداد 1399

نمایشنامه زندگی امام خمینی(ره) به زیر چاپ رفت

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به اتمام کار نگارش نمایشنامه «در مجلس تشرف تهران» که بازتاب فرازهایی از زندگی امام خمینی(ره) است گفت: بعد از بیش از یک سال کار پژوهشی و نگارشی به مرحله چاپ رسید.

شنبه 17 خرداد 1399