کتاب فرشته های خیاط؛خرده روایت هایی از کودکی یک شهید

کتاب فرشته های خیاط؛خرده روایت هایی از کودکی یک شهید

کتاب فرشته های خیاط ؛روایت هایی از کودکی یک شهید است و در گروه کتاب های رمان کودک نوشته شده.«فرشته‌های خیاط» اثر فاطمه فروتن اصفهانی است که انتشارات رایحه هنر پارس آن را منتشر کرده.این کتاب که بر اساس دوران کودکی شهید علی‌رضا هاشم‌نژاد نگاشته شده با زبانی کودکانه و روان اتفاقاتی که کودکان با آنها روبرو هستند را روایت کرده است. در مجله فرهنگی وبلایت از این شهید و روزه های کله گنجشکی بخوانید.

کتاب فرشته های خیاط ؛روایت هایی از کودکی یک شهید است و در گروه کتاب های رمان کودک نوشته شده.«فرشته‌های خیاط» اثر فاطمه فروتن اصفهانی است که انتشارات رایحه هنر پارس آن را منتشر کرده. این کتاب که بر اساس دوران کودکی شهید علی‌رضا هاشم‌نژاد نگاشته شده با زبانی کودکانه و روان اتفاقاتی که کودکان با آنها روبرو هستند را روایت کرده است. در مجله فرهنگی وبلایت از این شهید و روزه های کله گنجشکی بخوانید. کتاب خوب ورق بزنید.

این اثر برای گروه سنی کودکان نوشته شده و علیرضا سهرابی آن راتصویرگری کرده و سیدمحمدعلی بلادی نیز طراحی جلد و صفحه‌آرایی آن را انجام داده و در کل اثری قابل قبول برای این گروه سین خلق شده است.

 

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«روزه من قد کله گنجشک است و روزه عمه جواهر اندازه کله قمری‌ها.

دلم نمی‌خواهد روزه‌ام کوچولو باشد.

دلم می‌خواهد مثل روزه عمه بزرگ باشد.

عمه می‌گوید روزه‌های کله گنجشکی را فرشته‌های خیاط به هم می‌دوزند و می‌شود روزه بزرگ…»

مادر شهید

علیرضا هنوز به سن تکلیف نرسیده اما با مسئله روزه آشنا می شود. خانواده اش او را با این نوع روزه آشنا می کنند عمه جواهر بیشترین تاثیر را روی او می گذارد:

دلم نمی خواهد روزه ام کوچولو باشد. دلم می خواهد مثل روزه عمه بزرگ باشد. عمه می گوید روزه های کله گنجشکی را فرشته های خیاط به هم می دوزند و می شود روزه بزرگ. اگر روزه کله گنجشکی نباشد فرشته های بیچاره از کار بیکار می شوند…

پدر و مادر شهید علیرضا هاشم نژاد

در بخش دیگر کتاب فرشته های خیاط آمده :

باید خیلی روزه کله گنجشکی برای فرشته های خیاط جمع کنم. نمی خواهم فرشته ها بیکار شوند.

مروری بر کتاب فرشته های خیاط به اینجا سربزنید.

نویسنده کتاب فرشته های خیاط

 

رمان «فرشته‌های خیاط» در شمارگان ۵هزار نسخه با قیمت ۳ هزار تومان در ۵۵ صفحه روانه بازار کتاب شده است.

عکس کودکی شهید علیرضا هاشمی نژاد از آلبوم عکس نوید شاهد فارس بازنشر شده است.

پیشنهاد وبلایت برای شما

کتاب شهر بدون پلاستیک

کتاب شهر بدون پلاستیک؛ قاتل خاموش را به بچه ها بسپارید

کتاب شهر بدون پلاستیک با هدف آموزش حفظ محیط زیست به کودکان و به قلم بدری مشهدی نوشته شده. پلاستیک به قاتل خاموش طبیعت معروف است و یکی از چالش های مدیریت پسماند شهری است. برای داشتن شهر بدون پلاستیک و افزایش کیفیت زندگی آینده فرزندتان توصیه می کنیم این کتاب خوب را مطالعه کنید.

شنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۲۳:۴۵

جلد کتاب سنگ و سینه

با کتاب سنگ و سینه،صدای چک چکوی استهبان را بشنوید

کتاب سنگ و سینه را  مجتبی صفایی نوشته. درباره اشعاری در که مراسم محرم در استهبان خوانده می شود. او در سنگ و سینه ، اشعار بیست نوحه قدیمی را آوانگاری کرده. این کتاب درباره موسیقی مذهبی و آیینی ایران است که به عقیده نویسنده مظلوم واقع شده.

یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۳

کتاب تولید طیب

کتاب شاخص تولید طیّب؛ چگونه حلال تولید کنیم

کتاب شاخص تولید طیب از دسته کتاب های توسعه کسب و کار است. تولید طیب، دوستدار محیط زیست و انسان است. اگر به دنبال رزق حلال هستید؛کتاب شاخص تولید طیب کمک می کند به کسب و کار خود رنگ خدایی بدهید تا پول تان برکت کند.

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۴۶

کتاب یادتان بخیر خانه های اجدادی

یادتان به خیر، خانه های اجدادی! بررسی ضرورت و فرهنگ آپارتمان نشینی

کتاب «یادتان بخیر، خانه های اجدادی» بررسی ضرورت وفرهنگ آپارتمان نشینی را مورد بحث قرار می دهد. این کتاب تالیف محسن عباسی ولدی است و محصول انتشارات آیین فطرت.

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۶

کلیه حقوق مادی و معنوی برای مجله فرهنگی وبلایت محفوظ است . 1394